Отборите на ЦСКА и Ботев Враца играят при във втория

...

НА ЖИВО: ЦСКА 3:0 Ботев Враца, Матай оформи класиката да почивката

Отборите на ЦСКА и Ботев Враца играят при във втория мач от петъчната стратегия на 21-ия кръг в родната efbet Лига. Маурисио Гарсес откри резултата в 26-ата с дебютното си попадение за "червените ", а Жорди Кайседо удвои в 34-ата минута. Капитанът Юрген Матай оформи класиката в добавеното време на първата част. Двубоят на стадион „ Българска войска “ може да го гледате в директно предаване по DIEMA SPORT , както и онлайн на платформата.

Това е и първото домакинство на „ червените” напролет. Срещата се играе пред празни трибуни, защото столичани изтърпяват наказване.

/ /

Преди да бъде даден първият съдийски сигнал в тима на ЦСКА дадоха публично премиите от Футболист на годината на треньора Стойчо Младенов, бранителя Юрген Матай, халфа Георги Йомов и нападаеля Жорди Кайседо.

В първите двайсетина минута на мача домакините владееха повече топката, само че рискове пред някоя от двете порти липсваха. Единствено в 13-ата минута Мартин Николов отклони за Юлиан Ненов отляво в наказателното поле, след което последният нанесе удар, който обаче излезе в навън. В последна сметка беше отсъдена и засада.

В 23-ата минута Жеферсон отклони за Карло Мухар след свободен удар, а хърватинът нанесе изстрел от отдалеченост, който обаче беше извънредно неакуратен.

Две минути по-късно домакините претендираха за дузпа след прикосновение сред Костадин Ничев и Чарлс, само че нападателят падна прекомерно леко и бялата точка не бе посочена.

В 26-ата минута обаче ЦСКА поведе в резултата с първия си прецизен удар. Новият нападател на „ алените “ Маурисио Гарсес получи отличен пас от Йоан Баи, след което съумя да надбяга Мартин Николов, мина около вратаря Красимир Костов и с левия крайник по земя осъществя в опразнената мрежа дебютното си попадение с екипа на столичани - 1:0.

Две минути след попадението "червените " имаха късмет за ново попадение. Жеферсон центрира от свободен удар на втора греда, където Юрген Матай стреля с глава, само че едва и в ръцете на Костов.

ЦСКА стигна обаче до втория гол в 34-ата минута, когато Жорди Кайседо се разписа след асистенция на вратаря Густаво Бусато. Бразилският пазач откри с чудесно дълго подаване еквадорският нападател, който се пребори с двама футболисти на врачани и с прелестен фалцов удар с десния крайник в наказателното поле откри горния ляв ъгъл на вратата на Костов за 2:0.

Първият изстрел за врачани пристигна по посока противниковата врата в 44-ата минута, когато Ничев засече с глава центриране от корнер на първа греда, само че около дясната греда на Бусато.

В първата минута от добавеното време на първата част ЦСКА стигна и до трети гол. Жеферсон центрира от корнер в наказателното поле, където Матай съумя да се оправи с двама играчи на Ботев Враца и нанесе удар с глава, а на голлинията Антонио Георгиев не съумя да почисти и топката попадна в мрежата на Краси Костов за трети път.