Отборите на Тотнъм и Севиля завършиха наравно 1:1 в контролна

...

Тотнъм и Севиля не се победиха в Южна Корея

Отборите на Тотнъм и Севиля приключиха наедно 1:1 в контролна среща, която се игра в южнокорейския град Сувон. И двата гола в мача паднаха след почивката. През първото полувреме испанският отбор бе по-активният, само че символичните посетители по този начин и не съумяха да преодолеят Юго Лорис.

Тотнъм обаче съумя поведе пет минути след началото на втората част, когато Хари Кейн осъществя след подаване на любимеца на корейската аудитория Хюн-мин Сон.

Севиля въпреки всичко също стигна до гол. Той бе дело на хърватина Иван Ракитич в 64-тата минута, който оползотвори подаване на Луисми Крус.

До края на срещата Тотнъм имаше две положителни благоприятни условия да стигне до надвит гол, само че те бяха пропуснати от Деян Кулушевски.