Отборите на СпФгг Байрот и Арминия Билефелд си спретнаха истинско

...

Арминия продължава напред за Купата на Германия след голово шоу срещу аматьори

Отборите на СпФгг Байрот и Арминия Билефелд си спретнаха същинско голово шоу в мач от първия кръг на шампионата за Купата на Германия. Елитният немски отбор все па продължава след победа с резултат 6:3.

Якоб Лаурсен даде преднина на Арминия в 11-ата минута след подаване на Фабиан Клос, само че Иван Кнежевич изравни единствено три минути по-късно.

До почивката гостите от Билефелд имаха задатък след попадение на Фабиан Клос в 28-ата минута. През втората част пък паднаха цели нови 6 гола.

Брайън Ласме повиши до 3:1 в 51-ата, само че Стефан Мадерер секунди по-късно и автогол на Йоаким Нилсон в 68-ата минута още веднъж изведоха четвъртодивизонния клуб до тъждество от 3:3.

Арминия обаче означи три безответни гола до края, които взеха решение дуела. Нилсон се реваншира за автогола и осъществя в 73-ата минута. Фабиан Кунце в 79-ата и Брайн Ласме в 85-ата минута довършиха головия театър и класираха Арминия за втория кръг на шампионата.