Отборите на Специя и Болоня завършиха наравно 2:2 на “Алберто

...

Арнаутович отново наказа Петко Христов и компания

Отборите на Специя и Болоня приключиха наедно 2:2 на “Алберто Пико ” в дуела между тях от петия кръг на Серия " А ". Българският национал Петко Христов записа втори следващ цялостен мач за “орлетата ”.

Именно родният бранител имаше огромна виновност за първото попадение в мача. В шестата минута Марко Арнаутович го надбяга след превъзходен извеждащ пас на Гари Медел и насочи головия си удар. Христов въпреки всичко опита да избие топката, само че тя мина през краката му преди да се озове в мрежата. Домакините въпреки всичко съумяха да осъществят цялостен поврат. В добавеното време на първата част Симоне Бастони изравни с шут от границата на наказателното поле. В 54-ата минута при центриране от директен свободен удар Йерди Схаутен си означи хубав автогол с глава. Десет минути по-късно обаче Арнаутович се възползва от нов извеждащ пас, този път на Роберто Сориано, и прокара топката сред краката на Бартломей Драговски за крайното 2:2. Така австриийският национал има цели 5 гола в едвам 3 мача против този противник. Също по този начин нападателят е отпред на голмайсторската листа на Серия " А ", като има 5 попадения през сезона досега.

Така Специя записа четвърти следващ мач без триумф, като е на 13-ото място в класирането с актив от 5 точки. Болоня пък не завоюва нито един от първите си пет турнирни дуела и заема 15-ата позиция в подреждането с 3 извоювани пункта.

Гледайте спорт на MAX с най-вълнуващите мачове от италианските Serie A и Coppa Italia, онлайн, в ефира на MAX Sport 3.

Снимки: Imago