Отборите на Спартак Варна и Ботев Пловдив играят при резултат

...

НА ЖИВО: Спартак Вн 3:1 Ботев Пд, три греди, автогол и дузпа във Варна

Отборите на Спартак Варна и Ботев Пловдив играят при резултат 3:1  в  първи мач от 11-ия кръг на efbet Лига. Срещата на стадион „ Спартак ” започва в 15:00 часа и може да я гледате онлайн по DIEMA SPORT, както и онлайн на PLAY DIEMA XTRA. В Gong.bg ще проследим развиването на мача минута по минута, като в уеб страницата ни може да намерите видео с всеки един от головете в мача.

Първият късмет за гол в мача се разкри преди Антоан Бароан. След офанзива по лявото крило, топката бе центрирана към точката на дузпата, където Бароан засече от въздуха с левия крайник, само че не съумя да насочи топката в очертанията на вратата.

Спартак отговори секунди по-късно, когато Здравко Димитров проби отляво и центрира остро в наказателното поле към Ивей Ромееш, който обаче бе блокиран от Виктор Генев и футболистът на домакините не съумя да заплаши стража на „ канарчетата ”.

В 18-ата минута пристигна и първата противоречива обстановка в мача, в която домакините претендираха за дузпа. След офанзива отляво, топката бе центрирана в наказателното поле, където Супрайен събори Васев, а с по-късно Ивей Ромееш стреля мощно над вратата. Ситуацията бе прегледана благодарение на ВАР, само че дузпа по този начин и не последва.

В ответната офанзива гостите от Пловдив удариха гредата. Херман стреля рисково от комфортна позиция, Дичевски съумя да избие топката, която срещна напречната греда и излезе в корнер. След центрирането от ъгловия удар, стражът на Спартак трябваше още веднъж да се намесва уверено, с цел да предотврати сигурен гол.

Следващият късмет за гол в мача още веднъж бе на сметката на гостите. Джеймс Етоо открадна топката в центъра на терена, напредна добре и откакто преодоля защитник на домакините, стигна до дъгата на наказателното поле и стреля мощно, само че след лек рикошет, топката профуча над напречната греда и излезе в корнер.

До  края на първото полувреме Елвис Ману също имаше добра опция да обстрелва вратата на Спартак Варна, само че и неговия удар бе блокиран. В продължението на първата част Антоан Бароан още веднъж нямаше късмет пред гола и след изстрел с глава, топката срещна напречната греда.

Втората част стартира със „ леден душ ” за Ботев. Футболистите на Спартак Варна съумяха да поведат в резултата с първия си прецизен удар в срещата. Здравко Димитров бе изведен чудесно по левия фланг, напредна доста добре и съвсем от аутлинията съумя да центрира по земя към Божидар Васев. Той от своя страна засече подаването доста добре и с компактен удар сред гредата и вратаря, съумя да даде преднина на своя отбор.

LIVE СПАРТАК Външно наблюдение – БОТЕВ ПД 3:1