Отборите на Словения и Сърбия завършиха 2:2 в луд мач

...

Словения и Сърбия показаха що е то люто балканско дерби

Отборите на Словения и Сърбия приключиха 2:2 в вманиачен мач от Лигата на нациите.

Гостите стартираха стремително и откриха още в осмата минута посредством Живкович. Малко след половин час игра Митрович попари трибуните в Любляна, удвоявайки задатъка на своя отбор.

Само три минути след подновяването на играта обаче Черин Гнезда върна един гол за словенците, а тъкмо пет минути по-късно Шешко възвърне равенството за изненада на сърбите.

До края на мача двата отбора пробваха да сграбчен трите точки, само че без триумф. В добавеното време Предраг Райкович си създаде червен картон от скамейката за неспортсментско държание.

Така двата отбора взеха по точка, което спря сърбите да приближат Норвегия и остават втори със седем точки, до момента в който Словения е последна в Група 4 с едвам две.