Отборите на Шотландия и Испания играят при резултат 2:0 в

...

НА ЖИВО: Шотландия - Испания 2:0, Мактомини с втори гол

Отборите на Шотландия и Испания играят при резултат 2:0 в една от най-интересните европейски квалификации довечера. Скот Мактомини откри още в 7-ата минута след груба неточност на Педро Поро, а при започване на второто полувреме направи 2:0. Двубоят на стадион „ Хемдън ” в Глазгоу започва в 21:45 часа и може да го гледате онлайн по DIEMA SPORT 3, както и онлайн на PLAY DIEMA XTRA. В Gong.bg ще проследим развиването на резултата онлайн.

В първия си дуел от група А Шотландия надделя с 3:0 състава на Кипър, а Испания реализира същия резултат против Норвегия.

Двубоят в Глазгоу стартира по превъзходен метод за домакините, които излязоха напред в резултата след единствено седем минути игра. Огромна виновност за попадението на „ гайдарите ” имаше крайният защитник Педро Поро, който се подхлъзна при привидно безобидна обстановка и подари топката на Анди Робъртсън. Защитникът на Ливърпул се възползва по най-хубавия метод и откри Скот Мактомини в наказателното поле. Халфът на Манчестър Юнайтед стреля без никакво закъснение и не сгреши.

В 15-ата минута домакините бяха доста покрай втори гол. Райън Кристи получи на няколко метра пред наказателното поле, напредна добре и от границата на пеналта стреля с левия крайник, само че топката мина на метър настрана от вратата.

Футболистите на „ Ла хала ” продължиха да работят много нерешително и да губят съвсем всяко единоборство против противниковите футболисти. От своя страна, домакините окрилени от гола, гледаха към испанската врата все по-настоятелно.

Едва в 20-ата минута гостите се пробваха да притеснят по-сериозно шотландския пазач. Гая получи отляво и центрира доста добре в наказателното поле, където Хоселу стреля с глава, само че прати топката в ръцете на Гън.

Само три минути по-късно шансът съществено покри домакините. Хоселу още веднъж имаше опция да стреля с глава, само че този път много по-добре. Нападателят надскочи всички в наказателното поле и с удар от близо осем метра нацели напречната греда.

Последваха няколко нервни минути, като при една от противоречивите обстановки Анди Робъртсън удари с рамо в лицето Поро. Бранителят на Испания се строполи на земята, а реферът трябваше да успокоява пристрастеностите. В последна сметка обстановката бе прегледана от ВАР, само че последва единствено жълт картон за капитана на Шотландия.

Испания продължи да упражнява напън, който докара до три доста положителни изстрела към ватата на домакините. Мартинес, Педро Поро и Пино имаха благоприятни условия да обстрелват вратата, само че без триумф.

В продължението на първото полувреме домакините пропуснаха „ златен ” късмет. Анди Робъртсън почисти топката от наказателното си поле, като шутът му се трансформира в страховит пас към Линдън Дайкс, който започва от личната си половина. Нападателят надбяга Давид Гарсия, нахлу в наказателното поле, само че ударът му мина над вратата.

LIVE • ШОТЛАНДИЯ – ИСПАНИЯ 2:0

1:0 Мактомини 7', 2:0 Мактомини 51'

Стадион: „ Хемдън ”, Глазгоу

Рефер: Сандро Шарер, Швейцария

Шотландия : 1 Гън, 15 Портеус, 5 Ханли, 6 Тиърни, 22 Хикей, 4 Мактомини, 8 Макгрегър, 7 Макгин, 3 Робъртсън, 11 Кристи, 9 Дайкс

Селекционер: Стив Кларк

Испания : 1 Арисабалага, 2 Поро, 3 Гарсия, 6 Мартинес, 14 Гая, 16 Родри, 15 Мерино, 11 Пино, 10 Себайос, 18 Оярсабал, 21 Хоселу

Селекционер: Луис де ла Фуенте