Отборите на Падерборн и Унион (Берлин) завършиха наравно 1:1 на

...

Унион не успя да надвие последния

Отборите на Падерборн и Унион (Берлин) приключиха наедно 1:1 на " Бентелер Арена " в дуел от 15-ия кръг на Бундеслигата. Това е първо реми за столичани в формален мач от 24 август тази година, когато още веднъж направиха 1:1 при визитата си на Аугсбург.

Попадението за гостите означи Маркус Ингвартсен с превъзходен шут от дъгата на наказателното поле в 7-ата минута. Домакините обаче съумяха да изравнят в 33-ата минута, когато след центриране на Кристофър Антви-Аджей Клаус Гясула с глава отклони топката към Кай Прьогер, който я прати в противниковата мрежа. До края на мача не падна нов гол и по този начин двата тима не излъчиха краен победител.
FT: Paderborn 1-1 Union Berlin#SCPFCU | #fcunion pic.twitter.com/LdyLpwmp4I
— 1. FC Union Berlin (@fcunion_en) December 14, 2019 Унион е на 10-ата позиция в класирането с 20 точки, до момента в който Падерборн е на последното място с едвам 9 пункта в своя актив. Бундеслига 15 кръг, събота 14 декември  Падерборн 1:1краен резулат  Унион Берлин