Отборите на Нюкасъл и Ливърпул завършиха наравно 1:1 в последния

...

Нюкясъл и Ливърпул не се победиха

Отборите на " Нюкасъл " и " Ливърпул " приключиха наедно 1:1 в последния мач от седмия кръг на Висшата лига на Англия.

Двата отбора изиграха трогателен мач, декориран от гола на плеймейкъра на мърсисайдци Фелипе Коутиньо в 29-ата минута. Бразилецът пое топката отвън наказателното поле на гостите и със страховит удар с десния крайник прати топката неспасяемо горния непосредствен ъгъл на вратата на Роб Елиът.

Радостта на гостите обаче бе прекомерно къса, откакто единствено 7 минути по-късно Нюкасъл стигна до равнене. Хоселу бе изведен с дълъг пас от Джонджо Шелви зад тила на защитата фронтално против вратата на Ливърпул. Жоел Матип застигна нападателя на " свраките ", само че в опита си да избие топката, я чукна в крайници на испанеца и тя стана неспасяема за стража на " алените " Симон Миньоле.

През втората част Ливърпул имаше самодейността, само че не съумя да стигне до нов гол. Най-чистите положения се откриха пред Даниел Стъридж в 50-ата минута и пред новото попъление Алекс Окслейд-Чембърлейн минута преди края, само че първият бе отхвърлен след чудесното избавяне Елиът, до момента в който вторият прати топката над вратата от близка отдалеченост.

В класирането Ливърпул заема седмо място с 12 точки, 7 по-малко от водачите Манчестър Сити и Манчестър Юнайтед. Нюкасъл пък остава на девето място с 10 точки.