Отборите на Нотингам Форест и Челси завършиха наравно 1:1 в

...

Нотингам Форест и Челси поделиха точките

Отборите на Нотингам Форест и Челси приключиха наедно 1:1 в среща от 18-ия кръг на Висшата лига, играна на " Сити Граунд " в Нотингам.

Двата тима си поделиха по едно полувреме, като през първото гостите от Лондон бяха по-активни и това даде резултат в 16-та минута. " Сините " проведоха офанзива отляво, което приключи с центриране, при което бранителят на Форест Уили Боли бе на път да си означи чудноват автогол с пета, само че за него шанс топката се отби от напречната греда.

Впоследствие обаче кълбото стигна до Рахийм Стърлинг, който от близко нямаше по какъв начин да сбърка и беше прецизен за 1:0.

След почивката обаче домакините бяха по-добрия тим на терена и в 63-та минута стигнаха до равенството посредством Серж Орие, който се разписа след безредие в наказателното поле на Челси, породено от ъглов удар за Форест.

До края на срещата нов гол не падна и по този начин двата отбора трябваше да се задоволят с по една точка.

В подреждането Челси е на 8-та позиция с актив от 25 пункта, до момента в който Нотингам Форест остава в зоната на изпадащите с 14 точки.