Отборите на Наполи и Виляреал използваха паузата в първенството, за

...

Виляреал надви Наполи в шоу на Диего Марадона

Отборите на Наполи и Виляреал използваха паузата в шампионата, с цел да се изправят един против различен в контролна среща. Двата отбора изиграха доста прелестен за окото мач, като си означиха общо 5 гола, а гостите на " Диего Марадона " си потеглиха удовлетворени, защото се постановиха с 3:2.

Етиен Капу откри резултата за " жълтата подводница " в 12-тата минута, само че единствено минута по-късно резултатът бе подравнен от Виктор Осимен.

През второто полувреме испанците си върнаха преднината с два бързи гола, дело на Николас Джаксън в 67-ата и Жерард Морено в 70-ата минута.

В 79-ата минута Хвича Кварацхелия оформи крайното 2:3 с гол от дузпа.

Наполи е възнамерявал още една контрола в паузата и тя ще бъде с Лил на 21 декември. След това отбора ще възобнови борбите в Серия " А " с дерби с Интер на 4 януари. За Виляреал пък топа бе последна инспекция, като в този момент за тима следва посещение на Гуихуело за Купата на Краля след единствено три дни.

Снимки: Imago