Отборите на и завършиха наравно 1:1 на “Карло Кастелани в

...

Емполи не успя да победи и Каляри

Отборите на и приключиха наедно 1:1 на “Карло Кастелани ” в дуел от 25-ия кръг на. Така тосканците записаха девети следващ мач без победа, до момента в който сардинците нямат загуба в последните си три срещи.

Любопитното е, че още при започване на мача се стигна до съдийска промяна, като се наложи четвъртият арбитър Валерио Марини да размени основния рефер Федерико Диониси, който получи мускулна контузия в прасеца си. Равенството в мача наподобява закономерно, защото двата отбора си поделиха по едно полувреме на превъзходство. През първата част “адзурите ” бяха по-настойчивият отбор и справедливо откриха резултата в 38-ата минута, когато беше прецизен след контраофанзива, в чиято основа беше. След почивката обаче “рособлу ” несъмнено бяха по-добрият тим и стигнаха до изравнително попадение в 84-ата минута, когато резервата се разписа след продължителна офанзива на своя тим.

Така резервира 11-ото си място в класирането с актив от 31 точки, а със своите 21 пункта е 17-и, като изпреварва 18-ия единствено с головата си разлика.