Държавният секретар на САЩ Антъни Блинкен каза на Хамас, че

...
Държавният секретар на САЩ Антъни Блинкен каза на Хамас, че
Коментари Харесай

Планът за прекратяване на огъня в Газа е балансиран, тъй като САЩ казват, че Хамас е предложил „промени“

Държавният секретар на Съединени американски щати Антъни Блинкен сподели на Хамас, че е „ време пазарлъкът да спре “, откакто неговите водачи предложиха „ многочислени промени “ в проекта за преустановяване на огъня в Газа и договорка за освобождение на заложници.

Той сподели пред кореспонденти в Доха, че някои от измененията са " работещи ", а други не са, само че че Съединени американски щати и медиаторите Катар и Египет ще " се опитат да затворят тази договорка ".

Хамас съобщи във вторник, че е подготвен да се „ оправи позитивно “ с процеса, само че акцентира нуждата Израел да се съгласи на непрекъснато преустановяване на огъня и цялостно евакуиране от Газа.

Израелското държавно управление не разяснява, само че неизвестен чиновник сподели, че отговорът на палестинската въоръжена формация се равнява на отменяне.

Премиерът на Израел към момента не е одобрил...

Прочетете целия текст »

Източник: worldnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР