Отборите на Борусия (Мьонхенгладбах) и Аугсбург завършиха наравно 1:1 на

...

Късен гол разочарова Гладбах срещу десетима баварци

Отборите на Борусия (Мьонхенгладбах) и Аугсбург приключиха наедно 1:1 на " Борусия Парк " в дуел от 8-ия кръг на Бундеслигата.

Домакините поведоха в резултата още в петата минута, когато Рафал Гикиевич избави ударите на Брийл Емболо и Ларс Щиндъл, само че не и този на Флориан Нойхаус. В 61-ата Емболо излезе самичък против вратаря, само че ударът му срещна гредата. Пет минути по-късно Рафаел Фрамбергер си изкара втори жълт и надлежно червен картон и по този начин баварците останаха с 10 индивида на терена. " Жребчетата " към този момент се виждаха като спечелили в мача, когато в 88-ата минута след серия от неточности в тяхната защита топката попадна в Даниел Калиджури, който с воле донесе равенството в мача.

Two points dropped
— Gladbach (@borussia_en)
Така Гладбах е седми в класирането с актив от 12 пункта, а Аугсбург е десети с точка по-малко, отстъпвайки на Щутгарт и Вердер по голова разлика.
Бундеслига 8 кръг, събота 21 ноември  Борусия Мьонхенгладбах 1:1краен резулат  Аугсбург