Отборите на Борусия Дортмунд и Байерн Мюнхен завършиха наравно 2:2

...

Борусия навакса два гола пасив срещу Байерн и все точка от Дер Класикер

Отборите на Борусия Дортмунд и Байерн Мюнхен приключиха наедно 2:2 в огромното дерби на немския футбол от деветия кръг на Бундеслигата.

Шампионите откриха резултата на „ Сигнал Идуна Парк “ в 33-ата минута с първия си прецизен изстрел в мача. Автор на попадението бе Леон Горецка, който стреля по земя от дъгата на наказателното поле на „ жълто-черните “, пращайки топката в долния десен ъгъл на стража Александър Майер.

Баварците удвоиха преднината си в двадесет минути по-късно, когато Лерой Сане получи топката зад дъгата на пеналтерията на домакините и стреля, вратарят Майер се докосна топката с двете си ръце, само че тя влетя в десния му ъгъл.

Борусия понижи изоставането си в 74-ата минута посредством Юсуф Мукоко, а в последната минута на постоянното време пък Кингсли Коман от състава на Байерн бе изпъден от игра с пряк червен картон.

„ Жълто-черните “ стигнаха до равнене в петата минута от добавеното време с помощта на попадението на Антони Модест.

В класирането Байерн и Борусия имат по 16 точки, като колосът от Бавария е трети, а отборът от „ Сигнал Идуна Парк “ е четвърти.