Отборите на Борусия Дортмунд и Байерн Мюнхен играят при резултат

...

НА ЖИВО: Борусия - Байерн 2:3, Лева даде преднина на баварците от дузпа

Отборите на Борусия Дортмунд и Байерн Мюнхен играят при резултат 2:3 след попаденията на Юлиан Брандт и Ерлинг Халанд за "жълто-черните ", както и Роберт Левандовски на два пъти и Кингсли Коман за гостите в среща от 14-ия кръг на немската Бундеслига. Мачът е от особена значимост и за двата отбора в борбата за купата - баварците държат първата позиция с 32 точки, а вестфалци са компактно зад тях на единствено точка разлика. Двубоят ще може да наблюдавате в директно предаване по DIEMA SPORT 2, а тук на страницата Gong.bg ще проследим всичко най-интересно от "Дер Класикер ".

Още в третата минута Халанд получи извеждащ пас от дълбочина, само че Мануел Нойер разчете обстановката добре и мазета току пред норвежкия нападател останал очи в очи с него.

Две минути по-късно обаче амнистия нямаше - Юлиан Брандт получи прекрасен пас и с обръщането си излъга Алфонсо Дейвис, а със идващото си допиране прати топката в мрежата на Нойер за 1:0.

Едва 60 секунди след попадението Алфонсо Дейвис проби добре отляво и подаде към Сане, чийто удар от 14-15 метра бе избит от състезател на домакините с тяло.

Срещата продължи гневното си движение и още преди да са минали 10 минути, Матс Хумелс сбърка съществено в центъра, от което се възползва Томас Мюлер, който напредна в половината на вестфалци, а от последвалото му единоборство на дъгата с "виновникът " Хумелс се възползва Роберт Левандовски, който с обмислен удар възвърне паритета.

В 12-ата минута удар на Сане от границата на наказателното поле мина покрай дясната греда на Кобел. Десетина минути по-късно защитата на домакините още веднъж си навлече сама проблеми - Емре Джан сбърка пас в личното си наказателно, пращайки топката право в Кингсли Коман. Ударът на френското крило обаче бе избит с шпагат от бранител в жълто-черно. Малко преди изминаването на половин час игра, пас на Ройс при контра на Борусия изведе Халанд самичък против Мануел Нойер, само че ударът на норвежкия таран мина тъкмо до левия непряк дирек на немския вратар.

Минута преди почивката баварците стигнаха до цялостен поврат в резултата. Рейд на Алфонсо Дейвис попадна на крайници на Рафаел Гереро, португалският бек обаче почисти неприятно в тялото на Хумелс, след което топката се озова в краката на Коман, който бе безмилостен.

Три минути след началото на втората част Упамекано не реши добре едно центриране и топката се озова в Джуд Белингам, който незабавно я насочи към Халанд. Норвежкият нападател не се замисли и за секунда и с акуратен удар с десния крайник изравни за Борусия.

Малко преди да измине час игра Кингсли Коман получи добра топка от Мюлер и залъга добре Гереро, само че ударът му с левия крайник в близкия ъгъл бе отразен по страховит метод от Кобел. Минута след спасяването на Кобел, нова неточност на Упамекано можеше да коства доста на Байерн. Недоброто изчистване с глава на френския бранител докара до центриране на Марко Ройс, избито с шпагат в последния миг на Ернандес. След изчистването топката се озова в Халанд, чийто удар още веднъж бе спрян от френския бранител, този път с тяло.

В средата на второто полувреме Упамекано и Брандт скочиха за една висока топка, при което немският атакуващ халф за малко изпадна в безсъзнание, а играчите на двата тима наобиколиха №19 от състава на домакините, до момента в който получи лекарска помощ. Впоследствие някогашният халф на Леверкузен бе изведен от терена на носилка, като бе сменен от Мариус Волф.

Четвърт час преди края на срещата Роберт Левандовски осъществя дузпа.

Борусия Дортмунд - Байерн Мюнхен 2:3

1:0 Юлиан Брандт 5`

1:1 Роберт Левандовски 9`

1:2 Кингсли Коман 44`

2:2 Ерлинг Халанд 48`

2:3 Роберт Левандовски (д) 77`

Борусия Дортмунд(4-3-1-2): Грегоар Кобел - Тома Мюние, Мануел Аканджи, Матс Хумелс, Рафаел Гереро - Джуд Белингам, Емре Джан(жк), Махмуд Дахуд(60` - Дониел Мален) - Юлиан Брандт(70` - Мариус Волф) - Марко Ройс, Ерлинг Халанд

Старши треньор: Марко Розе

Байерн Мюнхен(4-2-3-1): Мануел Нойер - Бенжамен Павар, Дайо Упамекано, Люка Ернандес(73` - Никлас Зюле), Алфонсо Дейвис - Леон Горецка(65` - Джамал Мусиала), Корентен Толисо - Кингсли Коман, Томас Мюлер, Лирой Сане(65` - Серж Гнабри) - Роберт Левандовски