Отборите на Берое и Арда играят при 2:0 в мач

...

НА ЖИВО: Берое - Арда 2:0, Тунгара изпусна дузпа, но вкара след добавка

Отборите на Берое и Арда играят при 2:0 в мач от 17-ия кръг на efbet Лига. Мачът е с начален час 17:30 и може да го наблюдавате онлайн по DIEMA SPORT.

Тук на Gong.bg ще проследим дуела минута по минута.

Двубоят под Аязмото стартира равностойно, като преобладаваше борбата по терена, а не головите обстановки. На два пъти кърджалийци стреляха към вратата на Берое, само че извънредно неопределено. В 16-ата минута Лъчезар Котев опита шанса си от дребен ъгъл, само че изкара в навън, а малко преди него и Ковачев опита идентично осъществяване. Заралии отвърнаха с удар Серкан Юсеин с глава, само че в навън.

Първият прецизен удар в мача бе дело на Тонислав Йорданов в 26-ата минута. Караджов обаче сподели добър инстикт и мазета в ъглов удар. Малко след изминаването на половин час игра пристигна най-чистият късмет - Тунгара засече от воле центриране от ъглов удар, само че за негово злощастие топката попадна тъкмо в краката на Господинов.

В началото на втората част заралии поведоха. Те лишиха в центъра от Юруков и Вини Трибуле напредна бързо в половината на гостите, освободи си място за стрелба и с удар в долния ляв ъгъл матира Господинов.

В 63-ата минута Светослав Ковачев вкара гол с доста хубав удар с левия крайник, само че се намираше в състояние на засада.

Само няколко минути по-късно Стив Траоре бе препънат в наказателното поле, а Радослав Гидженов отсъди дузпа. Зад топката застана Абубакар Тунгара, само че Анатоли Господинов парира 11-метровия углавен удар. При добавката боаче малиецът бе непогрешим за 2:0.

LIVE / Берое - Арда 2:0

1:0 Вини Трибуле 47`

2:0 Абубакар Тунгара 68`

Берое:  1 Иван Караджов, 3 Димитър Пиргов, 5 Томас Фонтен, 6 Руи Коимбра, 8 Серкан Юсеин, 10 Абубакар Тунгара, 14 Стилиян Николов, 16 Симеон Мечев, 17 Спас Георгиев, 21 Винни Трибулет, 77 Божидар Пенчев

Наставник: Николай Киров

Арда:  1 Анатолий Господинов, 3 Умар Сако, 8 Милен Желев, 9 Тонислав Йорданов, 10 Светослав Ковачев, 20 Деян Лозев, 24 Алекс Петков, 33 Иван Тилев, 70 Христо Иванов, 77 Илия Юруков, 80 Лъчезар Котев

Наставник: Александър Тунчев