Отборът на Верея записа втора поредна победа и общо осма

...

Верея с нова победа в Първа лига, Иса с дебютен гол

Отборът на Верея записа втора поредна победа и общо осма от началото на сезона в Първа лига. В последна среща от 16-ия кръг старозагорци се постановиха като домакини с 2:0 над новака Етър. Попаденията на „ Трейс Арена “ осъществиха Валери Домовчийски и новото попълнение на клуба Исмаил Иса.

В 20-та минута Етър сътвори първото по-опасно състояние в срещата, откакто Димо Атанасов центрира към Бадара. Нападателят на гостите насочи прекрасен изстрел с глава, само че Георги Аргилашки сподели забележителен инстикт и мазета топката с една ръка.

Домакините реагираха незабавно и след прелестна офанзива откриха резултата в 26-та минута. Венцислав Бенгюзов проби отляво в наказателното поле и пусна пас към Андонов. Той от своя страна подаде с пета към непокрития Валери Домовчийски. Централният нападател на домакините изигра обстановката доста невъзмутимо и с техничен удар изпрати топката във вратата на Етър.

През втората част футболистите на Илиан Илиев търсеха втори гол и разумно стигнаха до подобен в 76-та минута, откакто Йордан Апостолов позволи груба неточност в защитната линия на „ болярите “. Асистиралият и за първото попадение Андонов бе на точното място и с акуратен пас подаде към Исмаил Иса, който с обмислен изстрел осъществя за крайното 2:0. За някогашния състезател на Берое това бе дебютно попадение с екипа на Верея.

По този метод „ сините “ записаха дубъл над този противник през акцията. При първата среща сред двата тима във Велико Търново старозагорци се постановиха с минималното 1:0. Единственото попадение на Градския стадион в Ловеч тогава означи още веднъж Валери Домовчийски.

Със извоюваните три точки играчите на Илиан Илиев се изкачиха до шесто място в класирането с актив от 26 пункта, колкото има и петият Ботев Пловдив. Етър остава на 11-та позиция с 15 пункта. /БГНЕС
Източник: bgnes.com