Отборът на Валядолид най-накрая спечели домакинство в Ла Лига този

...

Валядолид натрупа увереност преди гостуването на “Камп Ноу”

Отборът на Валядолид най-сетне завоюва домакинство в Ла Лига този сезон, откакто не съумя да го стори в предходните си три мача на “Хосе Сорийя”. В среща от 10-ия кръг клубът на легендата Роналдо надделя Ейбар с 2:0. По този метод Валядолид усили на пет мача серията си без загуба в испанския хайлайф и натрупа самочувствие преди гостуването си на Барселона в междинния кръг през идната седмица.

Домакините си свършиха работата още преди почивката. В 10-ата минута Сержи Гуардиола беше прецизен за 1:0, а в 39-ата Мохамед Салису повиши на 2:0 на празна врата.

This is how Guardiola scored and celebrated the opening goal of this match#pucela #RealValladolidEibar pic.twitter.com/sVyCDDBnm0
— Real Valladolid CF EN (@realvalladolidE) October 26, 2019
Баските можеха да върнат интригата в 75-ата минута, само че изстрелът на Еду Експозито се отби в гредата.

Ейбар продължава да няма победа отвън дома, като за шест визити има три загуби и три ремита.

СТАТИСТИКА ОТ МАЧА МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА КЛАСИРАНЕ

Примера дивисион 10 кръг, събота 26 октомври  Реал Валядолид 2:0краен резулат  Ейбар