Отборът на ЦСКА-София се наложи категорично над Дунав Русе с

...

ЦСКА срази Дунав с 3:0 след силно второ полувреме

Отборът на ЦСКА-София се наложи изрично над Дунав Русе с 3:0 в стартовия мач от 10-и кръг на Първа професионална лига. И трите гола за "армейците" паднаха през втората половина от мача, който се игра на стадион "Българска армия".

През първото полувреме футболистите на Дунав бяха изцяло равностойни на противника си, само че картината на терена се промени радикално още от началните минути на второто полувреме. В 54-ата минута Фернандо Каранга вкара гол, който бе анулиран поради засада, само че телевизионните повторения демонстрираха, че съдиите по-скоро са сбъркали в обстановката. Две минути по-късно обаче Каранга разпечата вратата на гостите с глава след центриране на Пинто от свободен удар. За бразилския нападател това бе 10-и гол от началото на сезона. Пет минути по-късно Кевин Меркадо уцели гредата за повторно в дуела, откакто стори същото и в края на първото полувреме. Николай Бодуров удвои преднината на домакините в 69-ата минута, като се разписа с глава след неточност на вратаря на дунавци Александър Конов, който размени контузилия се титуляр Станислав Антонов на почивката. Четири минути по-късно Тиаго с мощен изстрел от директен свободен удар пред наказателното поле оформи крайното 3:0, а ЦСКА записа осмата си поредна победа. Тимът на Стамен Белчев води в класирането с актив от 25 точки, а Дунав заема 11-а позиция с 8 пункта. В идващия 11-и кръг ЦСКА гостува на Етър, а Дунав посреща Пирин. /БГНЕС
Източник: bgnes.com