Отборът на ЦСКА победи Черноморец с 80:63 (18:17, 15:18, 19:9,

...

ЦСКА спря серията от загуби в НБЛ

Отборът на ЦСКА победи Черноморец с 80:63 (18:17, 15:18, 19:9, 28:19) като хазаин в София в мач от осмия кръг на Националната баскетболна лига за мъже. С триумфа „ алените “ стопираха серията си от три следващи провали и записаха трета победа от седем изиграни дуела. За Черноморец загубата бе втора поредна и общо пета от осем мача в НБЛ.

Двата състава изиграха оспорвано първо полувреме. Домакините водеха с 18:17 след първата част, а до почивката баскетболистите на Черноморец обърнаха до 35:33 в своя изгода. Последва по-силна трета четвърт за ЦСКА. „ Червените “ изравниха в средата на частта при 42:42 и натрупаха задатък от 8 точки – 52:44 преди заключителните 10 минути. До края домакините направляваха дуела и не разрешиха на бургазлии да застрашат водачеството им.

Зейн Ноулс бе най-полезен за успеха с 18 точки и 7 битки. По 15 точки означиха Алекс Симеонов и Дерил Оуенс. Симеонов оформи дабъл-дабъл, добавяйки 12 битки.

За Черноморец Георги Боянов приключи с 19 точки и 12 битки, а Кинг Революшън се включи с 12 точки и 7 битки.

В идващия девети кръг от НБЛ ЦСКА ще гостува на тима на Ямбол на 8 декември, а Черноморец към този момент изигра мача си против Черно море Тича.
Източник: novsport.com