Отборът на ЦСКА 1948 завърши наравно 1:1 с Локомотив (Пловди)

...

ЦСКА 1948 се прости с европейските турнири след равенство с Локомотив в Пловдив

Отборът на ЦСКА 1948 приключи наедно 1:1 с Локомотив (Пловди) при визитата си на стадион " Лаута " в дуел от последния 32-и кръг на Първа лига.

" Смърфовете " откриха резултата 3-ата минута след тъкмо изпълнена дузпа от страна на капитана Димитър Илиев. До 11-метровият углавен удар се стигна, откакто още в 40-ата секунда на срещата Илиев проби отдясно в наказателното поле на " алените " и се опита да центрира към собствен съотборник, а топката срещна ръката на бранителя на гостите Ангел Лясков.

В 52-ата минута Локомотив (Пловдив) означи и второ попадение във вратата на Даниел Наумов, когато голмайсторът Илиев изведе резервата Христо Иванов отляво в пеналтерията на гостите, а младокът пусна остро подаване към Милош Петрович, който с удар от придвижване прати топката във вратата на ЦСКА 1948. Голът обаче бе анулиран поради засада на Иванов при извеждащото подаване от страна на Димитър Илиев.

Дълбоко в добавеното време бранителят на домакините Мартин Паскалев игра с ръка в личното наказателното поле и ЦСКА 1948 получи правото да извърши дузпа. Зад топката застана нападателят Алекс Колев, който разпечата вратата на стража Илко Пиргов.

Равенството остави съставът на старши-треньора Николай Киров на осмото място в крайното класиране с актив от 41 точки, колкото има и седмият Берое (Стара Загора), само че " зелените " са с преимущество в директните дуели.

Локомотив (Пловдив) приключва девети с 38 пункта, а Арда (Кърджали) пък остана десети с 35 пункта.