Отборът на Суонси се наложи с минималното 1:0 над Кардиф

...

Суонси прекъсна лошата серия срещу Кардиф

Отборът на Суонси се наложи с минималното 1:0 над Кардиф в мач от 14-ия кръг на Чемпиъншип. Срещата на „ Либърти стейдиъм” донесе трите точки на домакините, откакто единственото попадение падна през първото полувреме, дело на Бен Уилмът.

След три следващи срещи в шампионата без победа, „ лебедите” съумяха да се наложат над локалния противник Кардиф. По този метод отборът се изкачи на 4-ото място във краткотрайното нареждане с 25 точки. Лидер в Чемпиъншип е Уест Бромич с 27. Кардиф е на 14-а позиция с 18 точки, на 6 от рисковата зона.

Единственият гол падна след заучено разиграване след осъществяване на корнер. В 24-ата минута Уейн Раутлидж центрира в наказателното поле, където бранителят Бен Уилмът изскочи и с глава засече топката за 1:0.

В другия мач от неделната стратегия на шампионата от второто равнище на Англия Бристъл посреща Уигън.