Отборът на Специя прибави много важна точка към актива си,

...

Изключително важна точка за Специя, Гълъбинов остана на скамейката

Отборът на Специя прибави доста значима точка към актива си, която би могла да спомогне за оцеляването на отбора и за оставане над линията със застрашените от изпадане сформира в елита на Италия. Без Андрей Гълъбинов в редиците си, тимът стигна до тъждество на посетители на Верона. Двубоят завърши при резултат 1:1. След нулево първо полувреме, в което нито един от двата състава не рискува прекалено и не реши да преследва непременно отбелязването на първо попадение в дуела, втората част предложи малко повече вълнуващи моменти за телевизионните фенове. Еди Салседо даде преднина на Верона единствено 3 минути след паузата, което по-скоро изглеждаше разумно, с оглед мощния старт на втората част от страна на домакините. Чакането за гостите бе дълго, само че те откриха сили да спасят ремито 3 минути преди приключването на постоянното време. Тогава Рикардо Сапонара беше прецизен за Специя, оформяйки крайното 1:1. Във краткотрайното класиране Верона е под номер 9, с еднакъв актив с отбора на Сампдория. Специя продължава битката за оцеляване, като остава 15-и, на 3 точки над линията с отборите, оцветени на този стадий в притеснителния червен цвят в таблицата с краткотрайното нареждане.
Източник: dnesplus.bg