Отборът на Специя постигна победа с 2:0 над шампиона Милан

...

Специя победи Милан и го отдалечи от четвъртото място в Серия А

Отборът на Специя реализира победа с 2:0 над първенеца Милан в среща от 35-ия кръг на италианската Серия А.

С триумфа, който бе изкован с голове в края на мача, Специя събра 30 точки и въпреки да остава в зоната на изпадащите, се изравни по точки със 17-ия Верона, който на следващия ден приема Торино.

Милан остава на пето място с 61 точки, на две зад градския противник Интер, който по-късно довечера приема Сасуоло.

Головете за триумфа на Специя в мача вкараха Пжемислав Вишневски и Салваторе Еспозито, които бяха точни в 75-ата и 85-ата минута. Вишневски се разписа след центриране в наказателното поле, откакто секунда по-рано бе уцелил гредата, а Еспозито увенча положителната си игра с прелестно осъществяване от директен свободен удар.

Милан пък по този начин и не сътвори нещо рисково пред вратата на домакините като се изключи един удар на Сандро Тонали още в седмата минута, който срещна страничната греда на вратата на домакините.