Отборът на Созопол записа трета поредна победа от началото на

...

Созопол с пореден успех над Розова долина

Отборът на Созопол записа трета поредна победа от началото на пролетния дял в Югоизточната Трета лига. Вчера, на стадион " Арена Созопол ", възпитаниците на Маргарит Димов се постановиха с 1:0 над ФК Розова котловина в среща от 20-ия кръг на шампионата.

Единственото попадение за " небесносините " осъществя Георги Георгиев в 16-ата минута на срещата. Нападателят означи първото си попадение в формален дуел за Созопол и донесе третата победа за " небесносините " напролет. След добра многоходова офанзива Кристиян Иванов напредна по десния фланг и центрира в наказателното поле, където се разминаха няколко футболисти с топката. Станимир Баев подаде за Яни Николов, който насочи изстрел, само че бранителите в алено парираха удара. При добавката Георги Георгиев от дребното наказателно поле не остави късмет на стража на Розова котловина и донесе триумфа на " небесносините " с 1:0. В първата домакинска среща Антонио Ласков се разписа от свободен удар против Загорец при успеха с 1:0, а Яни Николов и Живко Димов означиха при визитата на Асеновец в Асеновград при триумфа с 0:2.

В края на мача гостите от Казанлък останаха с човек по-малко, откакто Даниел Иванов бе изпъден от основния арбитър Георги Иванов за втори жълт картон. Реферът спести изпъждане и на Пламен Колев от състава на гостите, откакто младокът влезе с двата крайници в краката на Антонио Ласков при едно разиграване на домакините до тъча. Созопол диминира в срещата и изцяло справедливо взе трите точки. Французинът Уилфред Гримо пропусна мача поради лека контузия, а формален дебют след почивката записа нападателят Трайо Грозев, заменил голмайстора Георги Георгиев.

Антонио Ласков можеше да означи второ попадение след почивката и да даде успокоение на домакините, само че реши да подава на Трайо Грозев вместо да шутира, останал очи в очи диагонално против вратаря на " розите ". Розова котловина сътвори няколко рискове, като при една от тях нацели външната част на горната греда от свободен удар, само че кълбото излезе в навън. Вратарят Свилен Нотев също сподели класа, спасявайки няколко удара на гостите.

ФК Созопол: 24.Свилен Нотев, 11.Петър Кюмюрджиев (c), 16.Диян Лефтеров, 27.Мурад Ибрахим, 10.Мартин Газиев, 6.Стефан Стойнов, 15.Яни Николов /26.Живко Димов/, 21.Станимир Баев /14.Анел Каракашев/, 23.Антонио Ласков, 22.Георги Георгиев /9.Трайо Грозев/, 7.Кристиян Иванов
Резерви: 1.Роман Васенев, 4.Иван Макриев, 14.Ангел Каракашев, 9.Трайо Грозев, 17.Димитър Коларов,, 26.Живко Димов, 5.Златко Ненов