Отборът на Славия спечели купата на Българския футболен съюз за

...

Славия победи Лудогорец след изпълнение на дузпи и ликува с купата на БФС за юноши до 14 г.

Отборът на Славия завоюва купата на Българския футболен съюз за юноши родени през 2009 година. На финала във Велико Търново “белите ”, водени от треньора Мариян Стоянов, се постановиха извънредно трагично със 7:6 след осъществяване на дузпи против Лудогорец. В постоянното време (70 минути) двата тима приключиха наедно 2:2.

Още в деветата минута славистите взеха преднина. Християн Георгиев навлезе в наказателното поле на съперника след бърза триходова композиция, само че беше повален. Главният арбитър Георги Гинчев отсъди дузпа, а Георгиев осъществя във вратата на разградчани.

Последваха пропуски пред вратата на Лудогорец, а в 32-ата минута “зелените ” имаха шанс да доближат до равнене. Ястиян Георгиев извърши директен свободен удар, топката трансферира всички футболисти и влезе във вратата на “белите ”.

В 56-ата минута Тимур Мустафа се възползва от недоразумение в защитата на Славия и даде задатък в интерес на Лудогорец.

Славистите играха много по-активно от своя противник и закономерно доближиха до равнене. Юлиян Стоянов центрира в наказателното поле и Християн Георгиев изравни от напълно близка отдалеченост.

При осъществяването на дузпите точни в интерес на Славия бяха Максимилиан Лазаров, Иван Бонев, Кристиян Биберов, Павел Кайряков, Юлиян Стоянов, Светослав Иванов и Аик Ераносян. Вратарят Александър Дончов избави десетия удар от бялата точка за тима от Разград, изпълнен от Калоян Георгиев, подпечатвайки скъпия триумф в интерес на Славия на стадион “Ивайло ”.

Добрата игра по време на целия шампионат и шансът при дузпите във финала осигуриха заслужена наслада в слависткия лагер, който отпразнува уместно триумфа.