Отборът на „Славия“ разгроми закъсалия в класирането „Септември“ София с

...

"Славия" задълбочи кризата в "Септември"

Отборът на „ Славия “ разгроми закъсалия в класирането „ Септември “ София с 3:0 в среща от 12-ия кръг на Първа лига по футбол и събра 16 точки, с които се изкачи на 7-о място. „ Белите “ взеха решение мача единствено в границите на началните пет минути, в които поведоха 2:0. Гостите от „ Септември “ инкасираха девета поредна загуба.

Още във 2-ата минута Александру Бенга си вкара автогол, откакто Георги Йомов центрира отдясно по офанзивата за „ Славия “. Румънецът Бенга опита да почисти топката, само че я вкара в своята врата за 1:0. Само след още две минути стана 2:0. Йомов задържа топката на десния фланг, подаде на присъединилия се бек Марем, който центрира и Мицански с атрактивен шут на задна греда я прати в мрежата.

В идващите 30 минути „ Славия “ продължи да господства и пропусна две чудесни благоприятни условия за нови голове. Македонецът Ашковски от ляво, както и Милчо Ангелов от 10-ина метра при отбита топка пропуснаха да пратят топката за трети път в мрежата на Янко Георгиев.

Първото рисково състояние пред Георги Петков бе в последната минута на първата част, само че ударът на Бенга с глава беше избит от ветерана на вратата на „ Славия “.

В 56-ата минута Ангелов пропусна още веднъж да се разпише, само че в 62-ата минута Йомов увенча положителната си игра и с попадение, откакто оползотвори прелестно центриране на Мицански. До края на мача гостите съумяха единствено да върнат едно попадение посредством Ишмаел Байду, който беше прецизен, употребявайки неточност на отбраната на „ Славия “.

" Славия " (4-2-3-1): 1. Петков, 3. Марем, 38. Гамаков, 55. Христов, 37. Ашковски, 8. Шоколаров, 23. Узунов, 10. Карабельов, 35. Йомов, 7. Ангелов, 22. Мицански

" Септември " (4-2-3-1): 21. Я. Георгиев, 6. Бенга, 22. Стоичков, 15. Добрев, 24. А. Георгиев, 8. Галчев, 14. Яя Меледже, 10. Чандъров, 19. Гади, 20. Байду, 9. Будинов
Източник: btvnovinite.bg