Отборът на Щутгарт ще продължи да играе в Бундеслигата и

...

Щутгарт остава в Бундеслигата, Хамбургер ще трябва да почака за завръщане в елита

Отборът на Щутгарт ще продължи да играе в Бундеслигата и през идващия сезон, откакто победи Хамбургер с 3:1 като посетител и завоюва плейофа за оцеляване с общ резултат 6:1.

" Швабите " имаха солидна преднина от 3:0 след първия мач вкъщи, само че Хамбургер стартира мощно реванша и повече още в 6-та минута посредством Сони Кител. До края на първата част не паднаха повече голове, а след почивката гостите преобладаваха и вкараха три попадения - две на Енцо Мило и едно на Силас Мвумпа.

По този метод Хамбургер за втора поредна година губи плейофа за присъединяване в Бундеслигата, откакто изпадна от елита през 2018 година. Директна промоция за Бундеслигата през този сезон завоюваха Хайденхайм и Дармщат, до момента в който Шалке и Херта изпаднаха. /БГНЕС

Източник: bgnes.bg