Отборът на Щурм (Грац) допусна тежко поражение с 0:4 като

...

Щурм и Десподов катастрофираха лошо в Линц

Отборът на Щурм (Грац) позволи тежко проваляне с 0:4 като посетител на ЛАСК (Линц) в дблъсъка сред двата отбора от 27-ия кръг от шампионския плейоф на австрийската Бундеслига. Кирил Десподов стартира като титуляр за гостите, само че бе сменен в 76-ата минута от Янчер.

ЛАСК реши всичко още през първото полувреме, когато наниза три гола във вратата на противника. Михорл откри резултата в 8-ата минута, а Фризер идвои в 25-ата. Балич пък направи резултата типичен в 39-ата минута.

Последното четвърто попадение във вратата на Щурм падна в добавеното време на срещата, а негов създател бе Клаус.

С тази победа ЛАСК е с актив от 25 точки и заема 3-ото място в първата шестица. Щурм пък остава на последното 6-о място с 19 точки. Водач е Република България Залцбург с 37 точки.