Отборът на Шампион 2006 се наложи над варненския Шоутайм със

...

Шампион 2006 надигра Шоутайм и във втория двубой между двата отбора в рамките на два дни

Отборът на Шампион 2006 се наложи над варненския Шоутайм със 100:60 (19:17, 30:9, 18:21, 33:13) в зала „ Триадица “ в София в отсрочена среща от седмия кръг в шампионата на България по баскетбол за дами.

Любопитното е, че мачът беше втори сред тези два отбора в границите на по-малко от 24 часа, като в съботния ден столичани още веднъж стигнаха до триумф с 80:72.

Победата бе шеста за Шампион 2006 от началото на сезона, до момента в който съставът на Шоутайм позволи десета загуба.

Днес обаче лед равностойната първа четвърт баскетболистките на Шампион 2006 поеха самодейността и до почивката се откъснаха с 49:26. През второто полувреме съставът от Варна опита да се върне в дуела, само че просто домакините се оказаха прекомерно мощни и в хода на заключителните 10 минути отвориха още по-солидна преднина, с цел да завършат мача с 40 точки задатък.

Анджела Стамболян бе най-резултатна за Шампион 2006 с 20 точки, а Валентина Веселинова способства с 19. За отбора на Шоутайм Виктория Георгиева означи 11 пункта.

В класирането софиянки са на 5-ата позиция с баланс 6-8, до момента в който Шоутайм е едно място по-назад с 4-10.

Малко по-късно през днешния ден от 14:00 часа в зала „ Младост “ в Монтана локалният отбор посреща Дунав 2016 Русе в последна среща от първия стадий в женското баскетболно състезание. След нейното изиграване родния шампионат ще бъде разграничен на Първа четворка и Втора четворка.