Отборът на Шампион 2006 се наложи над Академик Пловдив със

...

Шампион 2006 и Шоутайм постигнаха победи в женското баскетболно първенство на България

Отборът на Шампион 2006 се наложи над Академик Пловдив със 101:42 (37:14, 32:3, 11:12, 21:13) като хазаин в зала „ Триадица “ в София в мач от петия кръг на втората четворка в шампионата на България по баскетбол за дами. Победата бе пета поредна за Шампион 2006 в този стадий от шампионата, а пловдавчанки позволиха трета загуба от пет изиграни срещи.

Домакините имаха цялостно предимство в дуела, изключително поради слабото първо полувреме за Академик. Баскетболистките от Пловдив изоставаха със 17:69 след 20 минути игра и означиха единствено 3 точки за цялата втора част.

И след почивката състезателките на Шампион 2006 направляваха мача, като след третата четвърт резултатът в тяхна изгода бе 80:29. Най-голямата разлика в срещата бе 59 точки.

Анджела Стамболян се отличи с 24 точки, 8 битки и 4 асистенции, а Ема Динчева добави 19 точки, 9 битки и 7 асистенции. Елена Георгиева приключи с 18 точки, 7 битки, 8 асистенции и 13 откраднати топки.

За Академик Пловдив Анастасия Калева се регистрира с 20 точки и 5 битки. Гостите направиха 42 неточности в дуела.

Тимът на Шоутайм надигра русенския Дунав 2016 с 85:47 (32:12, 16:13, 18:13, 19:9) като хазаин във Варна в друга среща от кръга, записвайки трети триумф във втората четворка. Баскетболистките на Дунав 2016 претърпяха пето следващо проваляне.

Състезателките на Шоутайм натрупаха стабилен задатък още в първите 10 минути, след които дръпнаха с 32:12 и до края нямаха проблеми да задържат водачеството си. На почивката гостите изоставаха с 25:48, а след третата четвърт с 38:66. Пред второто полувреме преднината на варненския състав доближи 41 точки.

Адриана Балтанова способства със 17 точки, 8 битки и 4 асистенции за успеха на Шоутайм, до момента в който за Дунав 2016 Светлозара Георгиева приключи с 10 точки, 8 битки и 2 асистенции.

В идващия кръг отборът на Шампион 2006 ще гостува на Шоутайм във Варна на 16 март, а Академик Пловдив ще посрещне Дунав 2016 на 23 март.