Италианецът Яник Синер, който е поставен под номер 1 в

...

Поставените под номер 1 при мъжете и жените на тенис турнира в Мадрид продължават напред

Италианецът Яник Синер, който е подложен под номер 1 в схемата на шампионата от сериите Мастърс в Мадрид с награден фонд 7 877 020 евро, продължава напред към третия кръг, откакто се наложи над сънародника си Лоренцо Сонего с 6:0, 6:3 за малко повече от час игра.

Синер не остави никакви шансове на Сонего в първия сет, който завоюва на нула.

Във втората част по-ниско ранкирания италианец въпреки всичко завоюва три гейма на собствен сервис, само че загуби четвъртия, което докара до 6:3 за първенеца от Australian Open.

В идващия кръг Яник Синер ще срещне спечелилия от мача сред австралиеца Джордан Томпсън и руснака Павел Котов.

Четирикратната шампионка от Големия шлем Ига Швьонтек доближи до осминафиналите на шампионата WTA 1000 в Мадрид след експресна победа против румънката Сорана Кърстя.

22-годишната полска тенисистка се наложи с 6:1, 6:1 за 1 час и 17 минути.

Швьонтек не направи нито една двойна неточност и осъществя 6 точки за пробив.

В идващия кръг международната номер 1 ще играе с победителката от мача сред Виктория Азаренка и Сара Сорибес Тормо от Испания.