Отборът на Сасуоло победи с 4:2 Лече в зрелищен мач

...

Атаката на Сасуоло осигури успех срещу Лече

Отборът на Сасуоло победи с 4:2 Лече в зрелищен мач от 30-ия кръг на Серия “А”, изигран на “Мапеи”. “Неровердите” още веднъж демонстрираха забележителна игра в офанзива, като в четвърти следващ дуел означиха три гола.

Те поведоха още в 5-ата минута посредством своя топ изпълнител Франческо Капуто, който беше изведен самичък против противниковия вратар и го трансферира с удара си. В 27-ата обаче Фабио Лусиони изравни, засичайки центриране от корнер. При друго осъществяване на ъглов удар в 63-ата минута Сасуоло получи дузпа, която беше оползотворена от Доменико Берарди. Едва четири минути по-късно Лече също си завоюва правото да извърши углавен удар. Това стори Марко Манкосу, който го трансформира в гол. В 78-ата Жереми Бога изведе тима си напред за трети път в мача, а след още пет минути Мерт Мюлдюр оформи крайното 4:2 с шут по земя.
FINALE | #SassuoloLecce 4-2

SPETTACOLO NEROVERDE!!!!! Seconda vittoria consecutiva per il Sassuolo

Bravi ragazzi!!!! #ForzaSasol pic.twitter.com/1skv5NcVQA
— U.S. Sassuolo (@SassuoloUS) July 4, 2020 Така Сасуоло събра 40 точки на 9-ата позиция в класирането, където Лече е на 18-ото място в зоната на изпадащите с 25 пункта в актива си. Серия А 30 кръг, събота 4 юли  Сасуоло 4:2краен резулат  Лече