Отборът на Рилски спортист надигра категорично вицешампиона Монтана 2003 с

...

Рилски спортист надви Монтана 2003 в женското баскетболно първенство

Отборът на Рилски състезател надигра изрично вицешампиона Монтана 2003 с 82:58 (26:14, 20:16, 18:13, 18:15) като хазаин в Самоков в дуел от 11-ия кръг в шампионата на България по баскетбол за дами.

Домакините стартираха доста стимулирано срещата и в края на първата четвърт водеха с 26:14, а в хода на втората преднината им доближи 22 точки, само че до почивката гостите понижиха част от пасива си и по този начин първото полувреме завърши при резултат 46:30 в интерес на Рилски състезател.

След паузата баскетболистките Монтана пробваха да се опълчват на противника, само че самоковки не разрешиха редуциране на задатъка им и даже го усилиха до 64:43 преди заключителните 10 минути. В тях разликата стигна 31 точки в интерес на домакините, а до края баскетболистките на Монтана 2003 съумяха единствено да съкратят малко пасива си.

Деница Манолова и Вероника Джикова поведоха Рилски състезател, реализирайки надлежно 24 и 23 точки, като Манолова оформи и „ дабъл-дабъл “, откакто добави 14 битки. Виолета Григорова приключи с 19 точки за триумфа.

За гостите най-резултатна стана новото попълнение Янина Тодорова, която се регистрира с 20 точки и 6 битки, до момента в който Микаела Дамянова се регистрира с 12 точки.

В подреждането Рилски състезател заема 3-ото място с баланс 8-2, до момента в който Монтана 2003 към този момент остава на 2-ата позиция с актив от 9 победи и 2 провали.