Отборът на Олимпик Марсилия записа пета поредна победа, след като

...

Пета поредна победа за "Олимпик" Марсилия за първи път от 2017 г.

Отборът на " Олимпик " Марсилия записа пета поредна победа, откакто се наложи с 2:0 като посетител над " Анже " в мач от 16-ия кръг на Лига 1.

Играчите на Андре Вилаш-Боаш към този момент са на две точки от водача ПСЖ, който обаче е с два мача по-малко.

" Черно-белите " губят една позиция в класирането и към този момент са четвърти.

Домакините започнаха доста добре мача, само че все пак гостите от Марсилия бяха тези, който първи стигнаха до гол. В 17-ата минута Морган Сансон доближи топката след осъществяване на директен свободен удар и се разписа за 1:0 с акуратен удар в долния ляв ъгъл на вратата, защитавана от Людовик Бютел.

Димитри Пайет повиши на 2:0 в 41-ата минута след тъкмо изпълнена от дузпа, отсъдена за жестоко нарушаване на Ромен Тома.

В 62-ата минута Дарио Бенедето бе покрай нов гол, само че ударът му с глава мина над горната греда. Четири минути по-късно Рашид Алиуи стреля от междинна отдалеченост, само че ударът му бе прекомерно неакуратен.

" Олимпик " Марсилия е в серия от пет следващи триумфа за първи път от две години насам.

Междинният кръг в Лига 1 продължава на следващия ден с нови три мача, които може да гледате онлайн по RING и на Voyo.bg. " Сент Етиен " приема " Ница " от 20 ч. по спортния канал, а по същото време на онлайн платформата е срещата " Тулуза " - " Монако ".

От 22:05 ч. по RING първенецът ПСЖ приема " Нант ".
Източник: btvnovinite.bg