Отборът на Нефтохимик 2010 постигна втората си победа във финалната

...

Нефтохимик отново победи Хебър и е на победа от титлата във волейболното първенство при мъжете

Отборът на Нефтохимик 2010 реализира втората си победа във финалната серия против Хебър, печелейки пред лична аудитория с 3:1 (25:23, 25:20, 16:25, 25:21). Отборът от Бургас поведе с 2:0 във финалната серия в шампионата по волейбол за мъже и е напълно покрай продобиване на нова купа.

Двубоят започва равностойно, а домакините поведоха с 22:20, откакто двата тима минаха през 10:10, само че триумфът беше в интерес на домакините при 25:23 след офанзива на Душан Лопар.

Бургазлии поведоха с 10:8 и 20:15, с цел да приключат втората част при 25:20 след сбъркан сервис на някогашния национал Виктор Йосифов.

Шампионите понижиха пасива си след мощна игра в третия гейм, контролирайки изцяло събитията на полето за крайното 25:16 при ас за Пламен Шекерджиев.

Нефтохимик 2010 изчака своите моменти след средата на четвъртата част, когато взе преднина при 20:15, с цел да затвори дуела при 25:21 след сполучлива офанзива на Аксел Трухчев.

Най-резултатен за спечелилите стана Матей Михайлович с 16 точки. Трухчев добави още 15 точки за бургазлии.

Виктор Йосифов се отличи с 19 точки за състава на Хебър.

" Важна победа, това към този момент е сериозна преднина. Трябва да създадем всичко допустимо да играем на 100 % още в първия мач в Пазарджик. Трябва да се стегнем и да не позволяваме те да се връщат в серията. Този тим има дух, освен колектив. Всички момчета играят със сърцата си и това се вижда ", съобщи след края на дуела старши треньорът на домакините Атанас Петров.

Третата среща сред двата състава е в събота в Пазарджик.