„SOS Център за обществена подкрепа“ в Перник е носителят на

...
„SOS Център за обществена подкрепа“ в Перник е носителят на
Коментари Харесай

„SOS Център за обществена подкрепа“ в Перник спечели голямата награда „Кристално сърце“ на фестивала „Пътеводител на доброто“ в Разград

„ SOS Център за социална поддръжка “ в Перник е носителят на огромната премия „ Кристално сърце “ от третото издание на Националния фестивал, който се организира в Разград. Отличието беше връчено на публична гала след представянето на ефикасни обществени модели и новаторски практики от обществени услуги от цялата страна, оповестиха от общинската администрация в Разград.

Оценяващата комисия с ръководител Мариана Минева и членове доцент доктор Евгения Братоева, доктор Бюлент Мехмед и доктор Ивайло Иванов присъди наградата на пернишкия център поради мащабността на модела, разнообразието на дейностите и способността му да сплотява институции и сътрудници в поддръжка на младежите.

Наградата на кмета на Община Разград беше връчена от зам.-кмета Елка Неделчева на Центъра за обществена рехабилитация и интеграция на лица със зрителни увреждания в Шумен.

Сред останалите отличени са Домът за пълнолетни лица с деменция в Разград, който получи премията на регионалния шеф на Разград, звено „ Център за настаняване от фамилен вид за деца без увреждания и Център за социална поддръжка “ в Попово, удостоено с премията на Шуменския университет „ Епископ Константин Преславски “, както и Комплексът за психично-здравни грижи в общността в Търговище, получил премията на ръководителя на журито.

В обособените категории бяха отличени обществени услуги за деца, младежи и пълнолетни лица от Русе, Варна, Самуил, Нови пазар, Свищов и Разград. Поощрителни награди получиха обществени услуги от Борово, Русе, Трявна и Бяла.

По време на церемонията бе връчено и особено отличие на катедра „ Социални действия “ към Шуменския университет. Призът „ За преобразяване на положителното в път и общественост “ получиха Петя Маринова – основател за основаването на фестивала и Мариана Минева за приноса им към развиването на самодейността.

Музикален привет към участниците насочи младият реализатор Иван Димитров, притежател на голям брой оценки, измежду които и „ Гран При Кристален глас “ в Париж, показват от общинската администрация.

В третото издание на фестивала участваха представители и консуматори на 55 обществени услуги от 24 общини в 13 административни области на страната. Фестивалната стратегия стартира с галерия базар на произведения, направени от консуматори на обществени услуги, както и с на участници от цялата страна. Финалът на първия ден беше маркиран с общ флашмоб и осъществяване на песента „ Ако до всяко положително създание, застане най-малко още едно “.
Източник: bta.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР