Отборът на "Монтана" си тръгна с 4 гола от столичния

...

Тежка загуба на Монтана с 0:4 в контролата със Славия

Отборът на "Монтана " си потегли с 4 гола от столичния квартал „ Овча купел “.
Воденият от треньора Светлан Кондев отбор бе победен с 4:0 от "Славия ", като домакините вкараха по два гола преди и след почивката, три от тях след бързи контраатаки. Единственото чисто състояние за монтанци изпусна Йордан Йорданов. Опитният Владимир Айтов пропусна инспекцията поради травма, отмора пък получи младият вратар Мартин Петков.
Резултатът откри Радослав Кирилов в 8-та мин., а секунди преди края на първото полувреме Мартин Сораков повиши, като при поемането на топката остана подозрение, че си оказва помощ с ръка. Три минути след подновяването на играта влезлият като запаса Тони Тасев наказа някогашните си съотборници. Разгромът бе завършен в 73-та мин. от Калоян Кръстев.
Преди срещата от "Славия ", за който това бе последната инспекция преди старта на новия шампионат, показаха публично тима си. В първия кръг „ белите “ гостуват на "Левски " (София). "Монтана " пък ще има още един тест преди началото на новия сезон във Втора лига. В сряда, от 19:30 часа, на стадион „ Огоста “ идва третодивизиония Дреновец.

"Славия ": Светослав Вуцов, Ертан Томбак, Андреа Христов, Емил Виячки, Венцислав Керчев, Георги Вълчев, Ерол Дост, Питър Макрилос, Радослав Кирилов, Емил Стоев, Мартин Сораков (Людовик Соарес, Дарко Тасевски, Тони Тасев, Калоян Кръстев, Тони Иванов, Калоян Кръстев, Димитър Стоянов, Костадин Велков, Филип Ангелов). Треньор: Златомир Загорчич.

"Монтана ": Марио Кирев, Александър Башлиев, Иван Михов-кап., Димитър Буров, Даниел Стоянов, Йордан Йорданов, Аспарух Смилков, Фудил Идрис, Крис Гади, Стефан Каменов, Стефан Христов(Петър Петров, Стоян Предев, Николай Николов, Владислав Цеков, Росен Кръстев, Георги Манолиу, Алекс Тодоров,Румен Георгиев, Атанас Карачаров). Треньор: Светлан Кондев.
Източник: bulnews.bg