Отборът на "Монтана" бе разгромен с 5:0 от "Лудогорец" (Разград)

...

Монтана приключи в турнира за Купата на България

Отборът на "Монтана " бе победен с 5:0 от "Лудогорец " (Разград) и завърши на ¼ край присъединяване си в шампионата за Купата на България.
Воденият от треньора Антони Здравков отбор бе без двама от главните си фигури в отбрана Александър Башлиев и Стефан Цонков, които са с леки контузии от мача с "Левски " (Лом) за състезание (1:1). Официален дебют за монтанци направи привлеченият от "Велбъжд " (Кюстендил) 20-годишен централен бранител Виктор Стойков, който размени контузилият се Владимир Айтов.
При първото си влизане в наказателното поле символичните посетители откриха резултата. Това стана в 5-та мин., когато след офанзива от дясно Домимик Янков наказа групова неточност в защитата на "Монтана ".11 минути по-късно 21-годишният национал асистира на Матиас Тиссера и той с удар по земя изпрати топката в долния ляв ъгъл.Отново Тиссера направи резултата типичен в 34-та мин., а в продължението на първото полувреме Янков с удар от 20 метра изненада Петров за 0:4.
След почивката вратарят на "Монтана " Петър Д. Петров имаше няколко положителни намеси. "Лудогорец " вкара пети гол в 79-та мин. Попадението на Каули обаче бе зачетено чак след намесата на ВАР за засада на Тиссера, който подаде последния пас.

"Монтана " – "Лудогорец " (Разград) 0:5

"Монтана ": 1.Петър Д. Петров, 2.Стоян Предев, 5.Даниел Стоянов, 14.Димитър Буров, 10.Владимир Айтов (26-15.Виктор Стойков), 13.Йордан Йорданов-кап., 11.Борислав Дамянов (-9.Румен Георгиев), 8.Алекс Тодоров, 17.Идрис Фудил, 19.Владислав Цеков (46-22.Стефан Каменов), 7.Лиандро Мартис(46-24.Мехди Уамри). Треньор: Антони Здравков.

"Лудогорец ": 12.Симон Слуга, 4.Неосиано Гусмао, 5.Георги Терзиев-кап., 8.Клод Араужо, 10.Матиас Тиссера, 21.Жан Карничник (46-51.Илкер Будинов), 37.Бернард Текпетей, 64.Доминик Янков, 73.Джонатан Лима, 79.Тихомир Димитров, 88.Вандерсон. Треньор: Анте Шимунджа.

Голмайстори: 0:1 Домимик Янков (5), 0:2 Матиас Тиссера(16), 0:3Матиас Тиссера(34), 0:4 Домимик Янков (45+1), 0:5 Каули (79).

Главен арбитър: Радослав Гидженов.
Асистенти: Георги Минев, Георги Стамболджиев.

ВАР: Ивелин Венциславов Занев.
АВАР: Христо Пламенов Хаджийски.

Стадион: „ Хювефарма Арена”-100 фенове.
Източник: bulnews.bg