Отборът на Монтана 2003 победи босненския Лалови с 85:62 (29:20,

...

Монтана надигра Лалови в Адриатическата лига

Отборът на Монтана 2003 победи босненския Лалови с 85:62 (29:20, 18:15, 16:14, 22:13) като хазаин в зала „ Младост “ в дуел от втория стадий на Адриатическата лига по баскетбол за дами, така наречен Суперлига.

Успехът бе седми за българския отбор в този стадий от надпреварата, като Монтана 2003 остава четвърти във краткотрайното класиране. Лалови позволи 11-о проваляне, а има и една победа на осмата позиция в Суперлигата.

Баскетболистките на Монтана 2003 имаха предимство през целия конфликт. На почивката домакините водеха с 47:35, а след третата част резултатът бе 63:49. Най-голямата разлика в интерес на състава, воден от старши треньора Николай Господинов беше 26 точки.

Габриела Николова бе най-резултатна за успеха, оформяйки „ дабъл-дабъл “ от 21 точки и 11 битки. Шерин Сътерланд също приключи с „ дабъл-дабъл “ от 13 точки и 14 битки. Валерия Алексиева добави 17 точки.

За гостите от Босна и Херцеговина Мирела Халилович осъществя 17 точки, 4 битки и 4 асистенции.

В идващия си дуел от интернационалната конкуренция Монтана 2003 ще одобри сръбския Войводина 021 на 8 март.