Отборът на Монтана 2003 допусна поражение от словенския Цинкарна с

...

Монтана допусна поражение от Цинкарна в Адриатическата лига по баскетбол за жени

Отборът на Монтана 2003 позволи проваляне от словенския Цинкарна с 54:80 (18:12, 14:22, 15:25, 7:22) като хазаин в зала " Младост " в среща от Суперлигата на Адриатическата лига по баскетбол за дами.

След като в предходния кръг българският отбор, в този момент Монтана 2003 записа седмо проваляне в тази фаза на конкуренцията, като има и четири победи на шестото място във краткотрайното класиране. Съставът на Цинкарна реализира четвърти следващ и общо девети триумф в Суперлигата, заемайки втора позиция с актив 9-1.

Състезателките на Монтана 2003 започнаха стимулирано срещата и водеха с 6 точки - 18:12 след първите 10 минути игра. В началото на втората четвърт те усилиха задатъка си до 11 точки, само че словенският отбор последователно стартира да топи пасива си и до почивката реализира поврат, повеждайки с 34:32.

През второто полувреме тимът на Цинкарна доминираше и след третата част дръпна с 58:49. В последния интервал домакините означиха единствено 7 точки против 22 за съперника, а най-голямата разлика доближи 26 точки.

Тая Робинсън бе най-резултатна за българския отбор с 20 точки, 5 битки и 5 асистенции.

За Цинкарна с " дабъл-дабъл " от 21 точки и 11 битки се регистрира Тайна Силва.

В идващия си дуел от Адриатическата лига баскетболистките на Монтана 2003 ще гостуват на състава на Орлови в Босна и Херцеговина. Преди това за Монтана 2003 следва домакинство на първенеца Берое на 2 март в мач от шестия кръг в първата четворка от шампионата на България.