Отборът на Милуоки Бъкс постигна 12-ата си победа през сезона

...

ОБЗОР: Милуоки с 12-та поредна победа след обрат от 26 точки пасив

Отборът на Милуоки Бъкс реализира 12-ата си победа през сезона в Националната баскетболна асоциация на Съединени американски щати и Канада, откакто се наложи със 108:102 при семейството си на Портланд Трейл Блейзърс.

" Елените " стигнаха до триумфа след панер на Янис Адетокунбо 18.1 секунди преди края, а точният му изстрел ознаменува поврат от 26 точки, който сътвориха домакините.

Тимът на Портланд, който е в развой на преизграждане след договорката, изпратила Деймиън Лилард в Милуоки, поведе с 81:55 след тройка на Джерами Грант 9 минути преди края на третата четвърт.

Гостите имаха двуцифрена преднина и в средата на последната четвърт, само че се пречупиха в заключителните секунди.

За спечелилите Янис Адетокунбо вкара 33 точки и овладя 16 битки, а Лилард вкара още 31 точки в коша на някогашния си отбор.

В отбора на Портланд най-резултатен бе Грант с 22 точки, а Малкълм Брогдън добави 18 точки и 12 асистенции.

След успеха Милуоки разделя второто място в Източната конференция с баланс от 12 победи и 5 загуби, какъвто има и съставът на Орландо Меджик.

Лидер на Изток продължава да бъде тимът на Бостън Селтикс, който надви при семейството си на Атланта Хоукс със 113:103.

Много мощен мач за " келтите " направи Джейсън Тейтъм, който вкара 34 точки. С 21 приключи Джейлън Браун, като положителното показване на двамата направи неналичието на контузените Джру Холидей и Кристапс Порзингис съвсем неусетна.

За Атланта 33 точки осъществя Трей Йънг, Боян Богданович вкара 23 от пейката, а Де`Андре Хънтър приключи с 24, само че нито един от останалите играчи на " ястребите " не записа повече от 7 точки.

С триумфа Бостън към този момент има индикатори от 13 победи и единствено четири провали, до момента в който Атланта е на девето място в конференцията с осем победи и още толкоз загуби.

На Запад лидер с 12 победи и четири загуби е отборът на Минесота Тимбъруулвс, който тази нощ победи Мемфис Гризлис като посетител със 119:97.

" Вълците " съумяха да натрупат преднина от съвсем 20 точки още до почивката и през второто полувреме просто направляваха играта.

Антъни Едуардс приключи с 24 точки, а " дабъл-дабъл " от 18 точки и 10 асистенции направи ветеранът Майк Конли. Още 18 точки вкара и Карл-Антъни Таунс.

За Мемфис Джарън Джаксън вкара 18 точки, само че това бе извънредно незадоволително, с цел да бъде избегнато 13-ото проваляне от началото на сезона.

В различен мач от тази нощ тимът на Денвър Нъгетс реализира домакинска победа със 132:120 над Сан Антонио Спърс.

За първенците " дабъл-дабъл " от рекордните си за сезона 39 точки и 11 битки направи сърбинът Никола Йокич, а за гостите френският новобранец Виктор Уембаняма се отличи с 22 точки и 11 овладени топки под коша.