Отборът на Манчестър Сити победи с 3:0 Астън Вила на

...

"Манчестър Сити" се доближи на три точки от "Ливърпул"

Отборът на " Манчестър Сити " победи с 3:0 " Астън Вила " на " Етихад " в дуел от 10-ия кръг на Висша лига и се приближи на три точки от водача " Ливърпул ". Утре мърсисайдци одобряват " Тотнъм " в упования с максимален интерес мач от кръга.

" Гражданите " бяха неубедителни през първата част и даже можеха да инкасират гол в личната си врата. В 22-ата минута Макгин стреля от границата на наказателното поле, само че Едерсон мазета с една ръка. Две минути преди почивката домакините сътвориха най-чистата си опция през първата част. Рахим Стърлинг подаде към Давид Силва в наказателното поле, само че ударът на испанеца мина на сантиметри настрана от далечната греда.

Стърлинг означи незабавно след подновяването на играта, откакто наказа неточност в отбраната на " Астън Вила ". Кевин де Бройне удвой в 65-ата минута непосредствено от директен свободен удар. Попадението бе прието след информация с ВАР.

Илкай Гюндоган се разписа в 70-ата минута, откакто посрещна отбита от вратаря топка. Три минути преди последния съдийски сигнал " Манчестър Сити " остана с човек по-малко, откакто Фернандиньо получи втори жълт картон и напусна прибързано. До края на мача удар на Жезус срещна напречната греда. Секунди по-късно същото направи и Макгин за " Астън Вила ".
Източник: btvnovinite.bg