Отборът на Лос Анджелис ФК направи нова крачка към защитата

...

Филип Кръстев не игра при успех на Лос Анджелис ФК

Отборът на Лос Анджелис ФК направи нова крачка към отбраната на купата си в Мейджър Лийс Сокър - футболния шампионат на Съединени американски щати. Като посетители играчите от " града на ангелите " завоюваха с 1:0 против Сиатъл Саундърс и се класираха за финала в Западната конференция.

Единственото попадение в мача падна в 30-ата минута и бе дело на голмайстора на отбора Денис Буанга, който към този момент има 24 от началото на акцията. Много мощен дуел за спечелилите изнесе и вратарят Максим Крепьо, който приключи със седем спасявания.
 Филип Кръстев: Всички почитаме треньора

Няма да се дадем без пердах, споделя националът

Лос Анджелис нанесе първа домакинска загуба на Сиатъл в плейофите от 2013 година насам, като за този интервал Саундърс бяха натрупали 19 следващи срещи без загуба пред лична аудитория.

Българският национал Филип Кръстев, който е част от състава на Лос Анджелис, остана на аварийна пейка през всичките 90 минути на срещата.

Във финала в конференцията Лос Анджелис ФК ще гостува на четирикратния първенец Хюстън Динамо, който победи с 1:0 Спортинг Канзас Сити.

Във финала на Изток противници са отборите на ФК Синсинати и Кълъмбъс Крю.