Отборът на Локомотив (Варна) победи градския си съперник Спартак в

...

Локомотив победи Спартак в 1/4-финал за Купата на България

Отборът на Локомотив (Варна) победи градския си противник Спартак в 1/4-финалния конфликт от шампионата за Купата на България по хандбал за мъже. " Железничарите " се постановиха с 31:24 в оспорван дуел в залата на Първа езикова гимназия.

На полувремето Локомотив водеше с два гола, а по-солидния задатък в резултата играчите на Чавдар Чернев натрупаха едвам в последните три минути на мача.

Най-резултатен за триумфа на Локомотив беше Бранимир Балчев, който означи 13 гола. Така " железничарите " ще продължат отбраната на трофея, а дуелите от полуфиналната и финалната фаза на шампионата ще се изиграят на 14 и 15 март следващата година.

Това беше и последният мач на Локомотив за годината, защото тимът почива в 9-ия кръг на шампионата. Спартак пък ще завърши 2019-а с посещение на Пирин в Гоце Делчев на 22 декември.