Отборът на Лион излезе начело в Лига 1, след като

...

Лион потрепери в Брест, но поведе в Лига 1

Отборът на Лион излезе отпред в Лига 1, откакто надви над Брест в мач от 26-ия кръг на шампионата. Гостите съумяха да стигнат до триумф с 3:2, макар че напрежението за тях в последния четвърт част не бе по никакъв начин малко.

Лион с лекост поведе с 3:0 през първото полувреме. Още в 9-ата минута Лукас Пакета откри за гостите, а в 28-ата Хпсем Ауар направи 2:0. Класиката за гостите оформи Мемфис Депай от дузпа преди почивката.

Залъгани от удобната си преднина, насъбрана през първите 45 минути, през втората част гостите дадоха напълно самодейността в мача на домакините, а това можеше да им изиграе неприятна смешка.

Брендан Шардоне понижи в 52-ата минута, а двадесет по-късно Ървин Кардона вкара втори гол за Брест.

Лион въпреки всичко съумя да удържи трите точки, с които се изравни на върха с Лил, само че с помощта на по-добрата си голова разлика зае първото място. Точка зад тях е Пари Сен Жермен.

В неделя Лил гостува на Лориен, до момента в който Пари Сен Жермен приема Монако.
function showNative(obj) { setTimeout(function () { if ($( ".suggested-news " ).length > 0) { var nativeAdNumber = $(`.suggested-news`).children().length; var movedFirstRowArticle; var nativeAdd = $(`` + `` + `` + `` + `