Отборът на Левски се завърна към успехите в Националната волейболна

...

Левски с убедителен домакински успех срещу Дея спорт в женското волейболно първенство

Отборът на Левски се завърна към триумфите в Националната волейболна лига (НВЛ) при дамите, побеждавайки в последната среща от 10-ия кръг на постоянния сезон състава на Дея спорт Бургас.

В зала " Левски София " в столицата девойките на Петър Шопов нямаха проблеми против бургазлийки и завоюваха с безапелационното 3:0 () гейма.

Интрига имаше само в първата част, в която гостенките оказаха някаква опозиция на Левски и даже за малко се откъснаха с няколко точки в резултата при 17:13. Домакините обаче реагираха незабавно и до края на сета повече не дадоха точка на своя противник за крайното 25:17.

Във втория и трегия гейм състезателките на " сините " преобладаваха напълно на игрището и след 25:11 и 25:18 стигнаха до крайния триумф.

В подреждането след тази победа Левски остава на третото място с баланс 7-3, до момента в който Дея спорт заема 5-ата позиция с индикатори 3-7.