Отборът на Левски“ се изкачи временно на второ място в

...

Отборът на „Левски“ се изкачи временно на второ място в класирането на Първа професиона

Отборът на „ Левски “ се изкачи краткотрайно на второ място в класирането на Първа професионална лига по футбол, откакто направи цялостен поврат против „ Етър “ като хазаин и завоюва с 2:1. „ Сините “ са с актив от 41 точки и водят с две пред ЦСКА София, който гостува на „ Верея “ в неделя. Лидерът „ Лудогорец “ е с преднина от четири точки на върха преди срещата си със „ Славия “.

„ Етър “ поведе още в осмата минута. Даниел Младенов центрира отдясно към далечната греда, а Мартин Полачек и Милош Цветкович пропуснаха топката посред им и тя стигна до Велко Батрович, който стреля с глава и вкара за 1:0. Секунди по-рано пък вратарят на гостите Христо Иванов избави удар на Хали Тиам от чиста позиция. „ Левски “ изравни бързо, в 21-та минута Станислав Костов бе изведен зад тила на защитата и подаде от навън линията към Серджиу Буш, а в опита си да почисти топката Иван Скерлев я вкара в личната си врата за 1:1. След гола на Скерлев и Батрович пропуснаха две положения за „ Етър “, който в последна сметка позволи цялостен поврат на „ Георги Аспарухов “. В 54-та минута Жерсон Кабрал подаде на Серджиу Буш зад тила на отбраната, а румънският нападател преодоля Христо Иванов и вкара на празна врата за 2:1. Буш пропусна едно положително състояние за „ сините “ в 76-та минута, само че на „ Левски “ не му бяха нужни повече голове, тъй като и „ Етър “ не вкара. Всъщност, топката влезе в мрежата на домакините в добавеното време, само че автоголът на Илия Димитров бе анулиран поради преценка на съдията за нарушаване на състезател на гостите в офанзива, което бе оспорено от футболистите на „ Етър “.
Източник: bnr.bg