Отборът на Лас Палмас на практика отказа Ла Коруня от

...

Лас Палмас отказа Ла Коруня от Купата на Испания

Отборът на Лас Палмас на процедура отхвърли Ла Коруня от по-нататъшно присъединяване в шампионата за Купата на Испания, откакто завоюва с безапелационното 4:1 гостуването си на “Риасор” от 1/16-финалите. Този резултат дава голямо преимущество на тима от Канарските острови и минимални шансове на Депортиво да направи поврат в реванша.

Момо Фигероа даде преднина от два гола за гостите още до почивката. Той се разписа в 8-ата и 18-ата минута.

В 24-ата минута обстановката стана още по-неприятна за Ла Коруня, откакто Хуанфран си изкара два жълти и червен картон.

Дори с човек по-малко домакините съумяха да се върнат в мача с попадение на Лукас Перес в 59-ата минута, само че Джоната Кайери окончалено подпечата триумфа на Лас Палмас с нови два гола за своя отбор в 81-ата и 90-ата минута.

Любопитното е, че двата тима следва да се изправят един против различен още веднъж единствено след 3 дни на стадион “Гран Канария” в мач от Примера дивисион.